09 травня 2023

Конкурс грантів для ОГС «Забезпечення нагальних потреб постраждалих внаслідок війни»


Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) у партнерстві з французькою організацією ERIM (EqualRights & IndependentMedia)
в рамках проекту «Екстрена підтримка громадянського суспільства та ЗМІ у відповідь на війну в Україні»,
який фінансується Європейським Союзом
ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ГРАНТІВ
щодо надання допомоги і підтримки ОГС та волонтерських ініціатив

Максимальний розмір гранту (грн)
250 000 гривень
Мінімальний бюджет проекту (грн)
220 000 гривень
Загальний бюджет конкурсу (грн)
1 000 000 гривень
Тривалість проєктів
3-4 місяці
Кінцевий термін подання грантових заявок
26 травня 2023 р.

Дата засідання Грантової комісії

Орієнтовно кінець червня 2023 р.

У листопаді 2022 року ІЕД у партнерстві з французькою організацією ERIM (EqualRights & IndependentMedia) розпочав реалізацію проекту “Екстренна підтримка громадянського суспільства та ЗМІ у відповідь на війну в Україні” (EmergencySupporttoCivilSocietyandMediainResponsetotheUkraineWar (ESU).

Проект фінансується Європейським Союзом і має на меті посилити стійкість та ефективність постраждалих від війни організацій та суб’єктів громадянського суспільства в Україні, а також передбачає підтримку громадянського суспільства, що постраждало від війни в Україні, у продовженні їхньої роботи.

2022 рік в Україні почався з війни. Одними з перших зорганізувались організації громадянського суспільства та волонтерські ініціативи, чий внесок був і є визначальним з огляду на військову загрозу державності та суверенітету країни. Саме тому важливо підтримувати та заохочувати такі об’єднання працювати далі на перемогу, на що і розрахований цей конкурс.

Мета конкурсу - надання підтримки ОГС та волонтерським спільнотам, які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, що сприяють вирішенню нагальних проблем, обумовлених війною та інформують суспільство про поточні виклики та шляхи допомоги громадянам.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ ПОСТІЙНО ДІЮЧОГО КОНКУРСУ ГРАНТІВ

До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:
• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 6 місяців станом на дату подання грантової заявки;
• спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
• наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).

Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, обладнання та будь-яких інших товарів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.

Пріоритети конкурсу
  1. Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу: 
  2. Надання невідкладної допомоги цивільним особам у громадах, які знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій, а також у деокупованих та окупованих громадах; 
  3. Ініціативи, спрямовані на підтримку внутрішньо переміщених осіб; 
  4. Підтримка жінок-лідерок під час війни
Проєктна діяльність має передбачати проведення адвокаційної кампанії, а також широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).

Зверніть увагу, що проєкт може охоплювати як один з напрямків, так і кілька.

Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів згідно правил ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.

Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, обладнання та будь-яких інших товарів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.

Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду (яка буде підписана після перемоги в конкурсі), та критерії прийнятності.

Додаток А. Аплікаційна форма
Додаток Б. Бюджет проєкту
Додаток С. Стандартна грантова угода
Додаток D. Матриця проєкту
Критерії прийнятності
Рекомендації ІЕД з підготовки бюджету проєкту

(всі додатки в прикріпленому файлі)

Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати одним електронним листомна адресу: iergrant@ier.kyiv.ua. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.
Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.

Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги (рекомендації) щодо доопрацювання грантової заявки.

Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу iergrant@ier.kyiv.ua.

Контакти
iergrant@ier.kyiv.ua


Немає коментарів:

Дописати коментар